allrounder_cricket_header.png
 
 

Latest Results

PREMIER DIVISION

Round 10 - Sat, Jun 16

Scholes
Scholes

100/10

Pudsey St Lawrence
Pudsey St Lawrence

225/4

Methley
Methley

241/10

New Farnley
New Farnley

191/5 (DLS)

Bradford & Bingley
Bradford & Bingley

136/10

Hanging Heaton
Hanging Heaton

104/0 (DLS)

Lightcliffe
Lightcliffe

160/10

Farsley
Farsley

343/4

Cleckheaton
Cleckheaton

191/9

Townville
Townville

197/10 (DLS)

Woodlands
Woodlands

202/10

East Bierley
East Bierley

77/10

CHAMPIONSHIP 1

Round 9 - Sat, Jun 16

Yeadon
Yeadon

125/10

Hartshead Moor
Hartshead Moor

126/6

Batley
Batley

211/9

Baildon
Baildon

175/10

Hunslet Nelson
Hunslet Nelson

116/10

Wrenthorpe
Wrenthorpe

119/6

Undercliffe CC
Undercliffe CC

175/3

Gomersal
Gomersal

171/10

Pudsey Congs
Pudsey Congs

232/9

Ossett
Ossett

231/8

Bankfoot
Bankfoot

139/6

Morley
Morley

136/10

CHAMPIONSHIP 2

Round 9 - Sat, Jun 16

Wakefield St Michael's
Wakefield St Michael's

208/7

Altofts
Altofts

207/10

Brighouse
Brighouse

316/7

Spen Victoria
Spen Victoria

166/10

Bowling Old Lane
Bowling Old Lane

72/10

Birstall
Birstall

127/10

Keighley
Keighley

205/8

East Ardsley
East Ardsley

150/9

Liversedge
Liversedge

231/8

Buttershaw St Paul's
Buttershaw St Paul's

234/8

Hopton Mills
Hopton Mills

180/8 Abandoned

Northowram Fields - Bradford
Northowram Fields - Bradford

311/6 Abandoned

CONFERENCE

Round 9 - Sat, Jun 16

Jer Lane
Jer Lane

256/5

Rodley
Rodley

177/10

Adwalton
Adwalton

175/3

Windhill & Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill

172/10

Azaad
Azaad

180/10

Crossbank Methodists
Crossbank Methodists

66/10

Sandal
Sandal

49/5

Gildersome & Farnley Hill
Gildersome & Farnley Hill

45/10

East Leeds
East Leeds

220/9

Oulton
Oulton

219/10

Heckmondwike & Carlinghow
Heckmondwike & Carlinghow

137/10

Great Preston
Great Preston

141/6

PREMIER SECOND TEAMS

Round 10 - Sat, Jun 16

Pudsey St Lawrence
Pudsey St Lawrence

221/10 Abandoned

Yeadon
Yeadon

92/8 Abandoned

New Farnley
New Farnley

157/2

Batley
Batley

156/9

Hanging Heaton
Hanging Heaton

181/8 Abandoned

Bowling Old Lane
Bowling Old Lane

122/7 Abandoned

Gomersal
Gomersal

204/10

Lightcliffe
Lightcliffe

206/4

Ossett
Ossett

175/9

Pudsey Congs
Pudsey Congs

176/3

East Bierley
East Bierley

160/4

Woodlands
Woodlands

155/10

CHAMPIONSHIP 1 SECOND TEAMS

Round 9 - Sat, Jun 16

East Ardsley
East Ardsley

223/6 Abandoned

Wakefield St Michael's
Wakefield St Michael's

68/3 Abandoned

Baildon
Baildon

78/2

Methley
Methley

76/10

Wrenthorpe
Wrenthorpe

29/1 Abandoned

Bradford & Bingley
Bradford & Bingley

147/10 Abandoned

Farsley
Farsley

70/3

Undercliffe CC
Undercliffe CC

64/10

Carlton
Carlton

297/7 Abandoned

Cleckheaton
Cleckheaton

36/0 Abandoned

Morley
Morley

150/4

Bankfoot
Bankfoot

149/8

CHAMPIONSHIP 2 SECOND TEAMS

Round 9 - Sat, Jun 16

Altofts
Altofts

216/7 Abandoned

Scholes
Scholes

2/0 Abandoned

Spen Victoria
Spen Victoria

70/10

Brighouse
Brighouse

244/10

Birstall
Birstall

167/10

Azaad
Azaad

181/9

Hartshead Moor
Hartshead Moor

165/10

Keighley
Keighley

166/3

Great Preston
Great Preston

115/10

Liversedge
Liversedge

192/8

Northowram Fields - Bradford
Northowram Fields - Bradford

193/10

Hopton Mills
Hopton Mills

223/9

CONFERENCE SECOND TEAMS

Round 9 - Sat, Jun 16

Rodley
Rodley

111/10

Jer Lane
Jer Lane

207/9

Windhill & Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill

0/0 Abandoned

Adwalton
Adwalton

251/7 Abandoned

Crossbank Methodists
Crossbank Methodists

152/8

Hunslet Nelson
Hunslet Nelson

151/10

Gildersome & Farnley Hill
Gildersome & Farnley Hill

230/4 Abandoned

Sandal
Sandal

140/9 Abandoned

Oulton
Oulton

179/7 Abandoned

East Leeds
East Leeds

45/1 Abandoned

Buttershaw St Paul's
Buttershaw St Paul's

181/2

Heckmondwike & Carlinghow
Heckmondwike & Carlinghow

178/6