allrounder_cricket_header.png
 
 

Latest transfers

PLAYER
   FROM
    TO
Farrukh Alam 
Carlton
Altofts
Connor Glendinning
Chelmarsh,Shropshire
Altofts
Ahsan Butt
Bowling Old Lane
Hartshead Moor
Sam Wisniewski 
Marsden
Pudsey Congs
Irfan Amjad
Scholes
Pudsey Congs
Gary Lewsley
Rodley
Pudsey Congs
Max Chappel
Hunslet Nelson
Pudsey Congs
Joe Duffy
Scholes
Gomersal
Ben Child ;
Allerton Bywater
Oulton
Daniel Henshaw
Allerton Bywater
Oulton
Matthew Savory
Allerton Bywater
Oulton
Rishi LImbecheya
New Farnley
Birstall
Zulfikar Mohammed
Baildon
Birstall
Jack Andrews
Rothwell
Oulton
Charlie Best
Bradford & Bingley
Pudsey St Lawerence
Alex Drake
Birstall
Crossbank
Adam Holroyd
Birstall
Crossbank
Nick Whitehill
Sowerby Bridge
Gomersal
Robert Henshaw
Allerton Bywater
Oulton
Adam Frost
Idle
Undercliffe
Dean Skillicorn
Horsforth
Undercliffe
Matthew Garside
Scholes
Hartshead Moor
Mohammed Zaman
Cleckheaton
Hartshead Moor
Luke Whitmore
Silkstone
Altofts
Haseeb Hashmi
Gildersome
Heckmondwike & Carlinghow
Oliver Halliday
Yeadon
Morley
Liam Pearson
Gildersome
Morley
Hayden Preshaw
Methley
Oulton
Jack Holland
Thackley
Undercliffe
Billy Whitford
Pool
Undercliffe
Jacob Wright
Allerton Bywater
Great Preston
Jonny FranceOssettOulton
Philip Schofield
Bilton in Ainsty
Grreat Preston
Scott Hetherington
Bradford & Bingley
Undercliffe
Adam Smith
Oakworth
Keighley
Greg Wilkinson
Idle
Keighley
Carl Clayton
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Graeme Crabtree
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Leon Flerin
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Gary Hopkins
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Graham Langton
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Matthew Marshall
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Bilal Mughal
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Steve Reynard
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Andrew Smith
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
John Bowett
Wakefield St Michael's
Hopton Mills
Darren Sharp
Glasshoughton
Brook Walton
Paul Malone
Kirkstall Educational
Ossett
Keon-Leigh Dalladay
Idle
Undercliffe
Bryan Greenwood
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Byron Greenwood
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Ian Clayton
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Shaun Briggs
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Brian Telfer
Cleckheaton
Bankfoot
Kasir Maroof
Scholes
Lightcliffe
Nathan Ellis
Stanley
Wrenthorpe
Adam Perry
Featherstone
Altofts
Maaiz Khan
Keighley
Ossett
Ian Brear
Pudsey St Lawrence
Rodley
Haris Mohammed
Pudsey Congs
Birstall
Varun Rohilla
Saltaire
Morley
Anjatha Weerappuli
Tong Park Esholt
Northowram Fields
Shoukat Ali
Bankfoot
Scholes
Christopher Bishop-West
Lascelles Hall
Scholes
Sam Gatenby
Cleckheaton
Scholes
Gareth Lee
Horsforth
Scholes
Andrew Robinson
Horsforth
Scholes
Mark Lawson
New Farnley
Woodlands
Jamie Pickering
Otley
Woodlands
Matthew Duce
Pudsey St Lawrence
Bradford & Bingley
Richie Bresnan
South Kirby Colliery
Townville
Brayden Clark
South Kirby Colliery
Townville
Akash Gupal
Scholes
Bankfoot
Andrew Stothart
Thackley
Bankfoot
Adam Hayton
Rotherham Town
Carlton
Daniel McTernan
Hunslet Nelson
East Ardsley
Matt Holsten
Altofts
Wrenthorpe
Hassan Abbass
Heckmondwike & Carlinghow
Batley
Shabir Rashid 
Ossett
Batley
Harrison Firth
Mirfield Parish Cavaliers
Hopton Mills
Richard Firth
Mirfield Parish Cavaliers
Hopton Mills
Junaid Delair
Mount
Wakefield St Michael's
Michael Donnelly
Bilton
Wrenthorpe
Thomas Corden
Louth
Yeadon
Joel Duerden
Colne
Yeadon
Reuben Shuttleworth
Crossbank Methodists
Hartshead Moor
Matthew Baxter
Morley
Lightcliffe
Danish Hussain
East Bierley
Pudsey Congs
Nick Lindley
Pudsey Congs
Cleckheaton
Abubakar Dawood
Buttershaw St Paul's
Cleckheaton
Martin Kellaway
North Leeds
Sandal
Thomas Lightfoot
Woodlands
Sandal
Ijaz Ahmed
Idle
Baildon
Ismail Patel
Carlton
Wakefield St Michael's
William Hayton
Newton Hill
Carlton
Rizwan Ali  
Omer
Carlton
Jamie Bingle
Burn
Carlton
Josh Butterfield
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
David Clayton
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Jack C;layton
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Ian Thompson
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Mazhar Bhatti
Queensbury
Windhill & Daisy Hill
Khurram Maqsood  
Bowling Old Lane
Brighouse
Abbas Wajid
Bankfoot
Brighouse
Imran Mayat
Altofts
Crossbank
Adam Peters
Birstall
Crossnamk Methodists
AWais Ejaz
East Bierley
Cl;eckheaton
Asif Ayub
Batley
Bankfoot
Prangige Peiris
Cobham Avorians
Bankfoot
Dan Shuffe
East Bierley
Methley
Ryan Callis
Giberdyke
Rodley
Ben Oakley
Calverhall
Rodley
Ahmed Azad  
Girlington
Brighouse
James Logan
Yorkshire Academy
Farsley
Joe Greaves
Pudsey Congs
Bradford & Bingley
Sohail Hussain  
Bankfoot
Brighouse
Nazakat Hussain
Scarcroft
Heckmondwike & Carlinghow
Iain Wardlaw  
Hoylandswaine
Hartshead Moor
Owen Nary
Steeton
Keighley
Nathan Storton
Oxenhope
Keighley
Jack Lawrence
Hanging Heaton
Ossett
Mubtada Akhtar
Dunnington
Pudsey Congs
Bailey Wilson
Green Lane
Rodley
Samuel Wilby
Gomersal
Spen Victoria
Luke Holroyd  
Pudsey Congs
Undercliffe
Paul Stothart
Thackley
Undercliffe
Dale Ramsay
Thackley
Undercliffe
Peter Daff
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Graham Wragg
Farsley
Windhill & Daisy Hill
Alex Wood
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Daniel Colehan
Buttershaw St Paul's
Bankfoot
Jack Wakeling
Buttershaw St Paul's
Bankfoot
Josh FellGomersalButtershaw St Paul's
Josh Dracup
Menston
Pudsey St Lawrence
Thomas Carlyle
Carlisle
Pudsey St Lawrence
Luke Jaques
Glasshoughton
Townville
Steven Allen  
Kirkstall Educational
Bankfoot
Ashton Richardson
Sowerby Bridge
Northowram Fields
James Ford
East Bierley
Pudsey Congs
Chris Allen
Heckmondwike & Carlinghow
Spen Victoria
Banaras Hussain
Mirfield Parish Cavaliers
East Leeds
Nathaniel Skirrow
New Farnley
Hartshead Moor
Lee Stephenson  
Wakefield St Michael's
Ossett
Mohamed Khan
Cawthorne
Ossett
Abdullah Khan
Saltaire
Undercliffe
Rauf Qayyum  
Todmorden
Hartshead Moor
Wijesinghe Chamiola
Ackworth
Altoftrs
Jalil Akbar
Scholes
Batley
Tabassum Bhatti
Darfield
Bowling Old Lane
Gareth Phillips  
Pudsey Congs
Bradford & Bingley
Ashley Marsh
Salesbury
Gildersome
Matthew Lumb
East Bierley
Methley
Thomas Shippen
Stanley Falcons
Methley
Luke Jarvis
East Bierley
New Farnley
Paul; Huitchison
Pudsey St Lawence
New Farnley
Daniel Cross
Scholes
Spen Victoria
Callum Geldart
Pudsey Congs
Hanging Heaton
Arbaab Hussain
Saltaire
Idle
Qamar Ibrahim
Tabs
Idle
Marawat Hussain
Brighouse
Idle
Aqib Mahamuduz
Tabs
Idle
Muhammad Riaz
Parkside
Idle
Mohammad Shehzad
Great Horton Church
Idle
Adam Siddique
Tabs
Idle
Mohammed Siddique
Tabs
Idle
Martin Andersson  
Reading
New Farnley
Sam Barraclough
Adwalton
New Farnley
David Cummings
Ouseburn
New Farnley
Jordan Laban
Woodlands
Methley
Aamir Najeeb
Great Horton
Townville
Simon Curry
Idle
Windhill & Daisy Hill
Mohammed Malik
VVS Laxman
Windhill & Daisy Hill
Aaron Day
Idle
Yeadon
Alex Robinson
Idle
Yeadon
Charles Orme
Ossett
Birstall
Ismail Nazir
Pudsey Congs
Bowling Old Lane
Callum Jones  
Kenilworth
Keighley
Ryan Holdsworth  
Thackley
Windhill & Daisy Hill
Aidan Holroyd  
Pudsey Congs
Windhill & Daisy Hill
Mani Amin
Pudsey Congs
Baildon
Osama Ahmed
Farsley
East Bierley
Shaaiq Choudrey
Oxton
East Bierley
Will Hunt
Hinckley Town
East Bierley
Adal Islam
Bowling Old Lane
East Bierley
Zarak Khan
Skelmanthorpe
East Bierley
Adam Patel
Birkenhead Park
East Bierley
Amar Rashid
Skelmanthorpe
East Bierley
Salman Khan
Saltaire
Idle
Aidan Langley
Adwalton
New Farnley
Alexander Mumford
Brook Walton
Wakefield St Michael's
Jack McGanan
New Farnley
Woodlands
Neil Nicholson
Bankfoot
Cleckheaton
Khalid Mehmood  
Idle
Bankfoot
Uwaise Mehmood
Idle
Bankfoot
Muhammad Awais
Sandy Lane
Idle
Mohammed Tokir Bashir
Allerton Bywater
Idle
Shabir Ellahi
Brighouse
Idle
Muhammed Siddique
Rochdale
Idle
Andrew Langley
Adwalton
New Farnley
Nicky Rushworth
East Bierley
Woodlands
Josh Griffin
New Farnley
Woodlands
James Cottle
Crompark
Baildon
Isaaq Daud 
Buttershaw St Paul's
Bankfoot
Mohammed Daud 
Brighouse
Bankfoot
Adeel Nazir  
Saltaire
Bowling Old Lane
Muhammed Yasir 
Apperley Bridge
Bowling Old Lane
Farhan Khan 
Sandy Lane
Bradford & Bingley
Qaiser Hameeb  
Follifoot
Brighouse
Mayue Patel 
Great Preston
Crossbank Methodists
Byron Grant
Castleford
Farsley
Liam Knowles 
Handsworth Junior Sporting Club
Gildersome
Nicholas Green 
Salesbury
Gildersome
Nathan Allatt
Bingley Congs
Keighley
Joe Williams  
Low Moor Holy Trinity
Keighley
Adam Wainwright
Buttershaw St Paul's
Lightcliffe
Ben Cross 
Spen Victoria`
Liversedge
Mark Goodall 
Northowram Fields
Liversedge
Bobby Dyer
Havant
Morley
Ryan Gibson 
Normanby Hall
Pudsey Congs
Alex Dunne
Daisy Hill
Windhill & Daisy Hill
Mahesh Patel 
VVS Laxman
Windhill & Daisy Hill
Miran Patel 
VVS Laxman
Windhill & Daisy Hill
Rama Patel 
VVS Laxman
Windhill & Daisy Hill
Manish Patel 
VVS Laxman
Windhill & Daisy Hill
John HillScholesWoodlands
Ashraf Karolia
Oulton
Altofts
Shayan Khan
Oulton
Baildon
Abbass Hasnain
Walkeden
Baildon
Jaymish Patel
Sheffield & Phoenix
Birstall
James Wilmhurst
Ashton on Mersey
Bradford & Bingley
Adil Mehmood
Colton
Brighouse
Nigel Rider  
Crofton
Brook Walton
Robert Crampton
Crofton
Brook Walton
Darren Hyde
Castleford
Brook Walton
Raj Chettier
Crofton
Brook Walton
David Jordan  
Crofton
Brook Walton
Joseph Seddon  
Ackworth
Brook Walton
Amir Afsar
Parkside
Cleckheaton
Joseph Hampshaw
Gildersome
Crossbank Methodists
Umar Yaqoob
Follifoot
East Bierley
Mohammed A|erzaz Dar
Bowling Old Lane
East Bierley
Gaukham Hussai
Scarcroft
East Bierley
Shoaib Rehman
Scarcroft
East Bierley
Oliver Smith
Stanley Falcons
Great {Preston
Macauley Marshall  
Stanley Falcons
Great {Preston
Mark Symmons  
Rothwell
Heckmondwike & Carlinghow
Qasim Siddique
Tabs
Idle
Hamza Aftab
Drighlington
Idle
Kashif Iqbal
Drighlington
Idle
Naseem Aslam
East Leeds
Idle
Parvars Khan  
Oulton
Idle
Laiq Jamail
Green Lane
Idle
Mohammed Tanvir Bashir
Streethouse
Idle
Ahmmed Hussain  
Wakefield St Michael's
Idle
Quadratullah Azizi
Oulton
Idle
Sam Johnson
Idle
Keighley
Katie Levick
Upper Haugh
Rodley
John Waterfield
Horsforth Hall Park
Rodley
Raja Khan  
Farsley
Spen Victoria
Hassan Sheikh
Baildon
Undercliffe
Mahboob Hussain
Hartshead Moor
Yeadon
Andy Goose
Castleford
Brook Walton
Liam Pearson  
Morley
Gildersome
Tahseen Suleman
Cookridge
Idle
Zahir Shah
Sandy Lane
Idle
Hamza Khan
Bankfoot
Idle
Wahab Mirza
Saltaire
Ossett
Sheryar Noor
Wrenthorpe
Wakefield St Michael's
Mohammed Altaf  
Idle
Yeadon
Edward Senior
Rodley
Hartshead Moor
Chris Heald
Shipley Providence
East Leeds
Mohammed Zaman
Saltaire
Brighouse
Karl Buxton
Thorpe Audlin
Brook Walton
Rohan Abbott  
Edgerton & Dalton
Scholes
Mark Ferguson 
Adel
Pudsey Congs
Karim Aslam
Netherton
Wrenthorpe
Mohammed Javed
Tong Park
East Bierley
Zain Ul Abideen Lodhi  
Salem SAthletic
Bankfoot
Hamza Khan
Idle
Bankfoot
Mustafa Idris  
Brighouse
Batley
Usama Mohammed Sacha  
Mount
Batley
Ameer Mavia
Haworth Road
Brighouse
Khalid Bilal
Balbriggen
Bowling Old Lane
Aidan Brain England  
Upper Hopton
East Bierley
Benjamin Spivey
Frickley
East Ardsley
Liam Egley  
Frickley
East Ardsley
Gary Close
Carlton
Hunslet Nelson
Adam Wood
Jer Lane
Scholes
James Cottle
Baildon
Windhill & Daisy Hill
Shambaz Ahmed
Sandy Lane
Bradford & Bingley
Pubudu Dasanayaka  
Alwoodley
Brook Walton
Johnny Barton
Undercliffe
Buttershaw St Paul's
Usman Shakir  
Woodhouse
Crossbank
Ben Wilkinson
Scarcroft
East Leeds
Harry Brook
Burley
Farsley
Hassan Alhab  
Fida
Heckmondwike & Carlinghow
Asim Iqbal
Sandy Lane
Hunslet Nelson
Abu Hurairah  
Undercliffe
Idle
Mohammed Sudase  
Undercliffe
Idle
Benn Raynor  
Fairburn
Townville
Muhammed Saeed
Rotherham Town
Yeadon