allrounder_cricket_header.png
 
 

Past Winners

 

Division One Champions

 
winners-div-1.jpg
Pudsey St Lawrence celebrate their 2015 league championship triumph, their first for 24 years - Picture: © Mike Baker JCT600 Bradford League
 
1903
 Shelf
35
1959
Bingley
55
1904
 Great Horton
35
1960
Brighouse
54
1905
 Clayton
30
1961
Salts
59
1906
 Great Horton
30
1962
Farsley
46
1907
 Undercliffe
32
1963
Undercliffe
51
1908
 Great Horton
32
1964
Lidget Green
51
1909
 Great Horton
29
1965
Idle
55
1910
 Idle
30
1966
Idle
75
1911
 Windhill
34
1967
Idle
61
1912
 Bingley
35
1968
Bradford
62
1913
 Laisterdyke
27
1969
Bingley
58
1914
 Bradford
35
1970
Undercliffe
77
1915
 Bowling Old Lane
29
1971
Undercliffe
69
1916
 Idle
30
1972
Bankfoot
75
1917
 Saltaire
31
1973
Bingley
66
1918
 Saltaire
33
1974
Idle
72
1919
 Keighley
32
1975
Pudsey St Lawrence
81
1920
 Saltaire
35
1976
Pudsey St Lawrence
64
1921
 Bingley
29
1977
Idle
67
1922
 Saltaire
32
1978
Bowling Old Lane
70
1923
 Bowling Old Lane
33
1979
Pudsey St Lawrence
61
1924
 Bowling Old Lane
29
1980
Yorkshire Bank
85
1925
 Undercliffe
28
1981
East Bierley
92
1926
 Saltaire
28
1982
Bingley
95
1927
 Bradford
29
1983
Yorkshire Bank
88
1928
 Bradford
28
1984
Pudsey St Lawrence
117
1929
 Bradford
34
1985
Pudsey St Law
132
1930
 Brighouse
28
1986
Undercliffe
117
1931
 Brighouse
29
1987
Hanging Heaton
97
1932
 Brighouse
32
1988
East Bierley
100
1933
 Bradford
29
1989
Hanging Heaton
106
1934
 Bradford
30
1990
Bradford & Bingley
107
1935
 Undercliffe
30
1991
Pudsey St Lawrence
99
1936
 Bradford
44
1992
Bradford & Bingley
96
1937
 Windhill
40
1993
East Bierley
97
1938
 Windhill
35
1994
East Bierley
103
1939
 Windhill
37
1995
Hanging Heaton
95
1940
 Windhill
45
1996
East Bierley
104
1941
 Windhill
33
1997
Undercliffe
98
1942
 Lidget Green
40
1998
Bradford & Bingley
102
1943
 Saltaire
36
1999
Hanging Heaton
94
1944
 Spen Victoria
37
2000
Pudsey Congs
93
1945
 Undercliffe
34
2001
Pudsey Congs
105
1946
 Keighley
36
2002
Pudsey Congs
90
1947
 Salts
44
2003
Pudsey Congs
118
1948
 Windhill
43
2004
Pudsey Congs
115
1949
 Salts
42
2005
Woodlands
107
1950
 Baildon
52
2006
Woodlands
330
1951
 Baildon
50
2007
Woodlands
379
1952
 Baildon
59
2008
Woodlands
340
1953
 Salts
51
2009
Baildon
317
1954
 Salts
56
2010
Pudsey Congs
342
1955
 Bradford
59
2011
Woodlands
333
1956
 Pudsey St Lawrence
51
2012
Woodlands
287
1957
 Lidget Green
66
2013
Cleckheaton
317
1958
 
Bradford
55
2014
Cleckheaton
290
    
2015
Pudsey St Lawrence
320
 

 

Division Two Champions

 
winners-div-2.jpg
Lightcliffe won the Division Two championship in 2011 by one point - Picture: © Mike Baker JCT600 Bradford League

1910
 
Mountain Mills
32
 
1962
 
Idle
58
1911
 
Laisterdyke
31
 
1963
 
Brighouse
62
1912
 
No competition
Shim
 
1964
 
Bowling Old Lane
52
1913
 
No competition
Shim
 
1965
 
Eccleshill
66
1914
 
No competition
Shim
 
1966
 
Bingley
72
1915
 
No competition
Shim
 
1967
 
Saltaire
65
1916
 
No competition
Shim
 
1968
 
Spen Victoria
72
1917
 
No competition
Shim
 
1969
 
Farsley
67
1918
 
No competition
Shim
 
1970
 
Saltaire
81
1919
 
No competition
Shim
 
1971
 
Salts
80
1920
 
No competition
Shim
 
1972
 
Hartshead Moor
72
1921
 
No competition
Shim
 
1973
 
Windhill
74
1922
 
No competition
Shim
 
1974
 
Hartshead Moor
76
1923
 
No competition
Shim
 
1975
 
Laisterdyke
99
1924
 
No competition
Shim
 
1976
 
Keighley
83
1925
 
No competition
Shim
 
1977
 
Farsley
99
1926
 
No competition
Shim
 
1978
 
Yorkshire Bank
105
1927
 
No competition
Shim
 
1979
 
Spen Victoria
76
1928
 
No competition
Shim
 
1980
 
Eccleshill
108
1929
 
No competition
Shim
 
1981
 
Yeadon
90
1930
 
No competition
Shim
 
1982
 
Queensbury
99
1931
 
No competition
Shim
 
1983
 
Cleckheaton
89
1932
 
No competition
Shim
 
1984
 
Manningham Mills
123
1933
 
No competition
Shim
 
1985
 
Lightcliffe
123
1934
 
No competition
Shim
 
1986
 
Manningham Mills
125
1935
 
No competition
Shim
 
1987
 
Spen Victoria
105
1936
 
No competition
Shim
 
1988
 
Keighley
99
1937
 
Idle
39
 
1989
 
Idle
102
1938
 
Pudsey St Lawrence
35
 
1990
 
Baildon
112
1939
 
Lightcliffe
40
 
1991
 
Brighouse
97
1940
 
Lidget Green
45
 
1992
 
Windhill
89
1941
 
Saltaire
52
 
1993
 
Keighley
111
1942
 
Keighley
40
 
1994
 
Cleckheaton
99
1943
 
Spen Victoria
43
 
1995
 
Undercliffe
104
1944
 
Yeadon
44
 
1996
 
Baildon
124
1945
 
Bingley
45
 
1997
 
Bowling Old Lane
92
1946
 
No competition
Shim
 
1998
 
Cleckheaton
109
1947
 
Undercliffe
52
 
1999
 
Yeadon
134
1948
 
Bowling Old Lane
48
 
2000
 
Undercliffe
114
1949
 
Baildon Green
46
 
2001
 
Woodlands
118
1950
 
Yeadon
57
 
2002
 
Gomersal
96
1951
 
Keighley
51
 
2003
 
Saltaire
135
1952
 
Lidget Green
54
 
2004
 
Bradford & Bing
117
1953
 
Brighouse
50
 
2005
 
Keighley
105
1954
 
Bradford
54
 
2006
 
Bowling Old Lane
245
1955
 
Queensbury
56
 
2007
 
Yeadon
267
1956
 
Windhill
50
 
2008
 
Farsley
309
1957
 
Baildon
60
 
2009
 
Undercliffe
311
1958
 
Yeadon
47
 
2010
 
Hanging Heaton
365
1959
 
Brighouse
52
 
2011
 
Lightcliffe
268
1960
 
Undercliffe
54
 
2012
 
Baildon
300
1961
 
Bowling Old Lane
57
 
2013
 
Farsley
367
     
2014
 
Undercliffe
325
     
2015
 
Morley
363
 

 

Second Teams Division One

 
winners-2nd-team-div-1.jpg
Pudsey St Lawrence won Second Teams Division One in 2015 - Picture: © Mike Baker JCT600 Bradford League
 
1903
 Undercliffe
35
 
1959
 Yeadon
60
1904
 Undercliffe
35
 
1960
 Yeadon
58
1905
 Saltaire
30
 
1961
 Bradford
65
1906
 Undercliffe
30
 
1962
 Undercliffe
66
1907
 Saltaire
32
 
1963
 Windhill
63
1908
 Saltaire
32
 
1964
 Undercliffe
80
1909
 Saltaire
29
 
1965
 Undercliffe
51
1910
 Idle
30
 
1966
 Keighley
82
1911
 Great Horton
34
 
1967
 Lightcliffe
76
1912
 Undercliffe
35
 
1968
 Lightcliffe
71
1913
 Windhill
27
 
1969
 Bingley
63
1914
 Lidget Green
35
 
1970
 Lightcliffe
82
1915
 Windhill
29
 
1971
 Pudsey St Lawrence
78
1916
 No competition
Shim
 
1972
 Bankfoot
69
1917
 No competition
31
 
1973
 Undercliffe
69
1918
 Girling Wesleyans
39
 
1974
 Undercliffe
87
1919
 Laisterdyke
35
 
1975
 Undercliffe
84
1920
 Idle
34
 
1976
 Pudsey St Lawrence
83
1921
 Undercliffe
32
 
1977
 Spen Victoria
77
1922
 Queensbury
30
 
1978
 Undercliffe
92
1923
 Queensbury
31
 
1979
 Keighley
68
1924
 Baildon Green
28
 
1980
 Farsley
98
1925
 Queensbury
32
 
1981
 Hanging Heaton
124
1926
 Farsley
33
 
1982
 Hanging Heaton
110
1927
 Saltaire
33
 
1983
 Farsley
107
1928
 Saltaire
31
 
1984
 Pudsey St Lawrence
115
1929
 Keighley
31
 
1985
 Undercliffe
118
1930
 Brighouse
37
 
1986
 Pudsey St Lawrence
103
1931
 Undercliffe
31
 
1987
 Undercliffe
98
1932
 Pudsey St Law
32
 
1988
 Pudsey St Lawrence
98
1933
 Great Horton
30
 
1989
 Pudsey Congs
107
1934
 Windhill
30
 
1990
 East Bierley
109
1935
 Undercliffe
34
 
1991
 Undercliffe
104
1936
 Bingley
47
 
1992
 Bankfoot
102
1937
 Windhill
36
 
1993
 Pudsey Congs
138
1938
 Idle
40
 
1994
 Undercliffe
110
1939
 Undercliffe
43
 
1995
 Hanging Heaton
127
1940
 Baildon Green
42
 
1996
 Pudsey Congs
126
1941
 Keighley
43
 
1997
 Pudsey St Lawrence
101
1942
 Undercliffe
40
 
1998
 East Bierley
103
1943
 Yeadon
40
 
1999
 Hanging Heaton
106
1944
 Keighley
42
 
2000
 Pudsey Congs
113
1945
 Baildon Green
38
 
2001
 Farsley
101
1946
 Undercliffe
43
 
2002
 Woodlands
99
1947
 Bingley
54
 
2003
 East Bierley
129
1948
 Baildon Green
52
 
2004
 Gomersal
107
1949
 Bingley
57
 
2005
 Hanging Heaton
95
1950
 Pudsey St Lawrence
61
 
2006
 Woodlands
287
1951
 Pudsey St Lawrence
62
 
2007
 East Bierley
293
1952
 Pudsey St Lawrence
60
 
2008
 East Bierley
363
1953
 Salts
59
 
2009
 
Pudsey St Lawrence
339
1954
 Lidget Green
72
 
2010
 
Baildon
356
1955
 Pudsey St Lawrence
67
 
2011
 
Farsley
343
1956
 Bingley
64
 
2012
 Farsley
280
1957
 Lightcliffe
58
 
2013
 
Morley
338
1958
 Lightcliffe
53
 2014 
New Farnley
268
     
2015
 Pudsey St Lawrence
332
 

 

Second Teams Division Two Champions

 
winners-2nd-team-div-2.jpg
East Bierley took the Second Teams Division Two title in 2015 - Picture: © Mike Baker JCT600 Bradford League
 
1910
 
Laisterdyke
32
 
1962
 
Keighley
59
1911
 
Little Horton
31
 
1963
 
Keighley
61
1912
 
No competition
Shim
 
1964
 
Keighley
59
1913
 
No competition
Shim
 
1965
 
Keighley
57
1914
 
No competition
Shim
 
1966
 
Bingley
71
1915
 
No competition
Shim
 
1967
 
Farsley
68
1916
 
No competition
Shim
 
1968
 
Spen Victoria
83
1917
 
No competition
Shim
 
1969
 
Keighley
64
1918
 
No competition
Shim
 
1970
 
Brighouse
84
1919
 
No competition
Shim
 
1971
 
Baildon
74
1920
 
No competition
Shim
 
1972
 
Baildon
68
1921
 
No competition
Shim
 
1973
 
Bowling Old Lane
87
1922
 
No competition
Shim
 
1974
 
Eccleshill
92
1923
 
No competition
Shim
 
1975
 
Windhill
96
1924
 
No competition
Shim
 
1976
 
Keighley
101
1925
 
No competition
Shim
 
1977
 
Farsley
96
1926
 
No competition
Shim
 
1978
 
Great Horton
97
1927
 
No competition
Shim
 
1979
 
Salts
90
1928
 
No competition
Shim
 
1980
 
Keighley
118
1929
 
No competition
Shim
 
1981
 
Saltaire
96
1930
 
No competition
Shim
 
1982
 
Baildon
125
1931
 
No competition
Shim
 
1983
 
Bankfoot
89
1932
 
No competition
Shim
 
1984
 
Bankfoot
135
1933
 
No competition
Shim
 
1985
 
Bowling Old Lane
130
1934
 
No competition
Shim
 
1986
 
Mann Mills
120
1935
 
No competition
Shim
 
1987
 
Bankfoot
127
1936
 
No competition
Shim
 
1988
 
Pudsey Congs
128
1937
 
Bingley
43
 
1989
 
Great Horton
96
1938
 
Undercliffe
33
 
1990
 
Great Horton
111
1939
 
Bankfoot
34
 
1991
 
Pudsey Congs
112
1940
 
Undercliffe
46
 
1992
 
Pudsey Congs
90
1941
 
Bradford
41
 
1993
 
Bankfoot
119
1942
 
Keighley
38
 
1994
 
Bankfoot
96
1943
 
Pudsey St Law
42
 
1995
 
Lightcliffe
90
1944
 
Yeadon
39
 
1996
 
Hartshead Moor
120
1945
 
Undercliffe
44
 
1997
 
Hartshead Moor
100
1946
 
 
1998
 
Bankfoot
123
1947
 
Bankfoot
53
 
1999
 
Idle
129
1948
 
Bradford
54
 
2000
 
Gomersal
132
1949
 
Queensbury
57
 
2001
 
Woodlands
107
1950
 
Lidget Green
60
 
2002
 
East Bierley
105
1951
 
Keighley
53
 
2003
 
Undercliffe
150
1952
 
Lidget Green
61
 
2004
 
Baildon
143
1953
 
Keighley
60
 
2005
 
Keighley
93
1954
 
Keighley
72
 
2006
 
Bowling Old Lane
259
1955
 
Great Horton
72
 
2007
 
Cleckheaton
294
1956
 
Undercliffe
63
 
2008
 
Morley
269
1957
 
Undercliffe
63
 
2009
 
Lightcliffe
318
1958
 
Undercliffe
54
 
2010
 
Hartshead Moor
318
1959
 
Undercliffe
60
 
2011
 
Gomersal
366
1960
 
Saltaire
54
 
2012
 
Bradford & Bingley
307
1961
 
Lightcliffe
67
 
2013
 
Pudsey Congs
392
     2014 
Undercliffe
318
     
2015
 
East Bierley
340