web banner bradford cricket leagueDY.jpg
 
 

Second Team Premier Division Batting Averages

Second Team Premier Division Batting Averages

Oliver Newton of Hanging Heaton topped the averaghes in 2014 Picture: Ray Spencer


R Park Guild Trophy

1955

E Parker (Laisterdyke)

1986

M Preston (Hanging Heaton)

1956

R Giles (Pudsey St Lawrence)

1987

S Lister (Farsley)

1957

C Pickard (Lightcliffe)

1988

G Kellett (East Bierley)

1958

P Smith (Baildon)

1989

S Meredith (Bradford & Bingley)

1959

G Gaunt (Pudsey St Lawrence)

1990

A Ashfaq (Hanging Heaton)

1960

P Meredith (Bingley)

1991

R Hall (Yorkshire Bank)

1961

K Illingworth (Undercliffe)

1992

C Hizzett (Undercliffe)

1962

A Bloore (Undercliffe)

1993

D Rowell (Keighley)

1963

J Lumb (Farsley)

1994

C Hizzett (Undercliffe)

1964

G Lloyd (Keighley)

1995

D Sparvell (Saltaire)

1965

J Bailey (Bingley)

1996

M Anderson (East Bierley)

1966

P Meredith (Bingley)

1997

K Dewhirst (Windhill)

1967

P Cook (Bradford)

1998

C Hizzett (Undercliffe)

1968

M Tetley (Spen Victoria)

1999

M Anderson (East Bierley)

1969

P Meredith (Bingley)

2000

P Lloyd (Drighlington)

1970

J Cockshott (Farsley)

2001

N Rider (Pudsey St Lawrence)

1971

K Hirst (Lightcliffe)

2002

G Barker (Farsley)

1972

J Jennings (Bradford)

2003

M Anderson (East Bierley)

1973

J Jennings (Bradford)

2004

J Soulsby (Hanging Heaton)

1974

D Stead (Baildon)

2005

I Cheeseright (Bankfoot)

1975

S Tart (Bankfoot)

2006

D Clifton (Farsley)

1976

J Murphy (Saltaire)

2007

U Salim (Gomersal)

1977

R Jackson (Lightcliffe)

2008

D Dawson (Esholt)

1978

D Tee (Spen Victoria)

2009

T Owens (East Bierley)

1979

S Jackson (East Bierley)

2010

C Goodair (Hanging Heaton)

1980

B Terry (Farsley)

2011

R Mooney (Yeadon)

1981

T Smith (Laisterdyke)

2012

C Garner (Woodlands)

1982

M Tetley (Drighlington)

2013

M Brooke (Lightcliffe)

1983

S Horkin (Spen Victoria)

2014

O Newton (Hanging Heaton)

1984

S Horkin (Spen Victoria)

2015

S Richardson (New Farnley)

 1985

 B Terry (East Bierley)

2016

J Smith (Pudsey St Lawrence)

 

 

2017

J Smith (Pudsey St Lawrence)

 

 

2018

C Hosley (Ossett)

    2019 C Sowden (New Farnley)

                                                                                   

UA-143927933-1