allrounder_cricket_header.png
 
 

JW Lees Brewery Twenty/20

 
FT00029 Bradford 2020 Our Range Banner.jpg
altofts.jpg
Altofts who won the 2017 Group B Final

    Rules

 

GROUP A RESULTS

Round 1 - Tue, May 22

Hunslet Nelson
Hunslet Nelson

169/6

Ossett
Ossett

173/7

Wrenthorpe
Wrenthorpe

146/9

Lightcliffe
Lightcliffe

191/5

Methley
Methley

198/5

East Bierley
East Bierley

87/7

Baildon
Baildon

Won by forfeit

Hartshead Moor
Hartshead Moor

Farsley
Farsley

164/5

Woodlands
Woodlands

131/8

New Farnley
New Farnley

182/4

Batley
Batley

121/7

Undercliffe CC
Undercliffe CC

144/5

Pudsey St Lawrence
Pudsey St Lawrence

125/10

Bradford & Bingley
Bradford & Bingley

144/6

Hanging Heaton
Hanging Heaton

145/1

Round 2 - Tue, Jun 5

Ossett
Ossett

0/0

Lightcliffe
Lightcliffe

0/0

Methley
Methley

0/0

Baildon
Baildon

0/0

Farsley
Farsley

0/0

New Farnley
New Farnley

0/0

Undercliffe CC
Undercliffe CC

0/0

Hanging Heaton
Hanging Heaton

0/0

GROUP B RESULTS

Round 1 - Tue, May 15

Keighley
Keighley

Won by forfeit

Crossbank Methodists
Crossbank Methodists

Sandal
Sandal

110/9

Wakefield St Michael's
Wakefield St Michael's

111/3

Heckmondwike & Carlinghow
Heckmondwike & Carlinghow

85/10

Gildersome & Farnley Hill
Gildersome & Farnley Hill

84/9

Oulton
Oulton

0/0

Carlton
Carlton

0/0

Altofts
Altofts

31/1

Great Preston
Great Preston

26/10

Birstall
Birstall

122/10

Jer Lane
Jer Lane

124/3

Rodley
Rodley

132/0

Liversedge
Liversedge

126/7

East Ardsley
East Ardsley

116/7

Adwalton
Adwalton

117/5

Round 2 - Tue, Jun 5

Keighley
Keighley

0/0

Wakefield St Michael's
Wakefield St Michael's

0/0

Heckmondwike & Carlinghow
Heckmondwike & Carlinghow

0/0

Carlton
Carlton

0/0

Altofts
Altofts

0/0

Jer Lane
Jer Lane

0/0

Rodley
Rodley

0/0

Adwalton
Adwalton

0/0

GROUP A DRAW

Round 1 - Tue, May 22

Hunslet Nelson
Hunslet Nelson
Ossett
Ossett

18:30

Wrenthorpe
Wrenthorpe
Lightcliffe
Lightcliffe

18:30

Methley
Methley
East Bierley
East Bierley

18:30

Baildon
Baildon
Hartshead Moor
Hartshead Moor

18:30

Farsley
Farsley
Woodlands
Woodlands

18:30

New Farnley
New Farnley
Batley
Batley

18:30

Undercliffe CC
Undercliffe CC
Pudsey St Lawrence
Pudsey St Lawrence

18:30

Bradford & Bingley
Bradford & Bingley
Hanging Heaton
Hanging Heaton

18:30

Round 2 - Tue, Jun 5

Ossett
Ossett
Lightcliffe
Lightcliffe

18:30

Methley
Methley
Baildon
Baildon

18:30

Farsley
Farsley
New Farnley
New Farnley

18:30

Undercliffe CC
Undercliffe CC
Hanging Heaton
Hanging Heaton

18:30

GROUP B DRAW

Round 1 - Tue, May 15

Keighley
Keighley
Crossbank Methodists
Crossbank Methodists

18:30

Sandal
Sandal
Wakefield St Michael's
Wakefield St Michael's

18:30

Heckmondwike & Carlinghow
Heckmondwike & Carlinghow
Gildersome & Farnley Hill
Gildersome & Farnley Hill

18:30

Oulton
Oulton
Carlton
Carlton

18:30

Altofts
Altofts
Great Preston
Great Preston

18:30

Birstall
Birstall
Jer Lane
Jer Lane

18:30

Rodley
Rodley
Liversedge
Liversedge

18:30

East Ardsley
East Ardsley
Adwalton
Adwalton

18:30

Round 2 - Tue, Jun 5

Keighley
Keighley
Wakefield St Michael's
Wakefield St Michael's

18:30

Heckmondwike & Carlinghow
Heckmondwike & Carlinghow
Carlton
Carlton

18:30

Altofts
Altofts
Jer Lane
Jer Lane

18:30

Rodley
Rodley
Adwalton
Adwalton

18:30

Twenty20 News

JW Lees T20 Cup Group B Round One

JW Lees T20 Cup Group B Round One

16th May 18

Dates and draws for cup competitions

Hanging Heaton win Group A T20 Final

16th Jul 17

View all news »

TOP PERFORMERS GROUP A

Martin Andersson, New Farnley
83 runs
Inns1
Ave83
HS83
Gulsheraz ahmed, Undercliffe CC
79 runs
Inns1
Ave0
HS79*
Dan Hodgson, Farsley
63 runs
Inns1
Ave63
HS63
khalid usman, Undercliffe CC
5 wickets
Overs3.8
Ave4
BB23
Patrick Earl Kruger, Farsley
3 wickets
Overs4
Ave3.7
BB24
Sunny Matharu, Undercliffe CC
3 wickets
Overs4
Ave9
BB24
Luke Holroyd, Undercliffe CC
5 dismissals
Catches2
Stumpings2
Run outs1
Ryan Cooper, Farsley
2 dismissals
Catches1
Stumpings0
Run outs1
Patrick Earl Kruger, Farsley
2 dismissals
Catches2
Stumpings0
Run outs0

View full statistics

TOP PERFORMERS GROUP B

Louie Stronach, Rodley
81 runs
Inns1
Ave0
HS81*
Robert Young, Rodley
51 runs
Inns1
Ave0
HS51*
Chris Ramsden, Jer Lane
44 runs
Inns1
Ave44
HS44
Jordan Edmondson, Gildersome & Farnley Hill
4 wickets
Overs4
Ave3.8
BB24
Paul Cooper, Heckmondwike & Carlinghow
3 wickets
Overs4
Ave3.7
BB24
Gary Sagar, Rodley
2 wickets
Overs4
Ave10
BB24
Matthew Crowther, Heckmondwike & Carlinghow
3 dismissals
Catches2
Stumpings1
Run outs0
Lyndon Wells, Gildersome & Farnley Hill
2 dismissals
Catches2
Stumpings0
Run outs0
Lachlan Roache, Rodley
2 dismissals
Catches2
Stumpings0
Run outs0

View full statistics